Aasta Ema ja Isa

2019. aasta

Kose valla Aasta Isa 2019 on Ahto Talving

Ahto Talvingul on 3 tublit last ja kaheksa lapselast.
Alates 1995. aastast on ettevõtte Ecoterm AS asutaja, aktsionär ja tegevjuht.
Teda tuntakse kui suure südamega inimest. Alates 1993. aastast LC Kose asutajaliige. Armastab loodust, elupõline jahimees. Armastab lugeda, head muusikat kuulata, uuendusmeelne, arenemisvõimeline. 

 

 

Kose valla Aasta Ema 2019 on Liia Oll

Liial on 4 tublit last: Moonika, Gustav, Allar ja  Ergo.

Liia tütar on öelnud oma ema iseloomustuseks järgmist: „Kõige rohkem hindan ma oma ema juures seda, et ta on lubanud ja julgustanud meil olla meie ise, käia oma ükskõik kui ebatavalist teed ja meid sel teel vankumatult toetanud. Ema on ka meie kõige hullumeelsemate ideedega alati leppinud, sest need on olnud meie valikud, meie riskid, meie õppetunnid ja lood, ning kuigi need on kahtlemata põhjustanud talle palju muret ja lugematu hulga magamata öid, siis meieni on ikkagi jõudnud alati vaid toetavad sõnad ja toidupakid, mitte kunagi etteheited või pettumus. Selline kindel, hinnangutevaba ja empaatiline seljatagune on väga suur väärtus. See on ilmselt parim viis kasvatada lapsi, kes julgevad kukkuda.

Teine asi, mida ma oma ema juures väga kõrgelt hindan on, et tema armastus on tingimusteta, aga mitte pime. Öeldakse, et õige armastus paneb sind tahtma olla parem inimene. Klišee küll, aga just ema pärast tahan ma iga päev olla parem inimene.

Kolmandaks jään ma alati emale tänu võlgu, et ta on julgustanud ja võimaldanud meil maailma avastada. Ta on õpetanud, et võimalused, mis elu maailma nägemiseks annab, tuleb ära kasutada, kuid selle juures tuleb jääda tasakaalukaks.

Liia Oll töötab Kose Raamatukogus vanemraamatukoguhoidjana. Kolleegid hindavad tema professionaalsust, head suhtlemisoskust, seda eriti lastega. Lugejad hindavad väga tema soovitusi raamatute laenutamisel.

Liia suureks hobiks on olnud rahvatants. Ta tantsis naisrahvatantsurühmas Kirilind kokku 25 aastat, tantsimisest tuli kahjuks loobuda tervislikel põhjustel. Tema panus rühma tegemistesse  ja ettevõtmistesse on olnud hindamatu. Talle võis alati usaldada ülesandeid, mida ta ääretu täpsuse ja korrektsusega täitis. Ta aitas organiseerida üritusi, korraldada näitusi, väljapanekuid, korrastada tantsurühma ajalugu ja seda kõike oma suure pere kõrvalt. Kunagi ei kuulnud tema suust, et ei saa, ei taha, ei tee või tal pole aega.