« Tagasi

Merle Pussak pälvis Suure HOLMERi, Heli Sepp Harjumaa teenetemärgi

Merle Pussak ja Heli Sepp. Foto: Peeter Hütt

30. detsembril Estonia teatrimajas peetud Harjumaa ballil anti üle Harjumaa teenetemärk Kose gümnaasiumi muusikaõpetaja Heli Sepale ja tunnustusauhind Suur HOLMER Kose vallavolikogu esimees Merle Pussakule.

Merle Pussak on Kose vallavalitsusega seotud 2001. aastast, mil ta asus Kose vallavalitsusse maanõuniku ametikohale, 2003. aastal nimetati ta abivallavanem-maanõunik ametikohale.

2013. aastal valis Kose vallavolikogu ta Kose vallavanemaks, 2021. aasta  kohalike omavalitsuse volikogude valimiste järel sai Pussakust Kose vallavolikogu esimees.

Merle Pussak on Ida-Harju koostöökoja juhatuse liige selle asutamisest 2008. aastal kuni tänase päevani, viimastel aastatel on ta olnud juhatuse esimees.

Alates 1. septembrist 1980 Kose Gümnaasiumi muusikaõpetaja-dirigendina töötanud Heli Sepp on Eesti koorijuhtide liidu ja Eesti muusikaõpetajate liidu liige, Eesti segakooride liidu ning koorijuhtide- ja muusikaõpetajate Harjumaa ühenduse ja MTÜ HELIMER juhatuse liige.

Alates 2006. aasta veebruarist valis Eesti kooriühingu muusikanõukogu Heli Sepa Eesti kooriühingu mentorprogrammi koolitajaks-mentoriks. Aastatel 2009-2012 oli ta mitme noortealgatusprojekti muusikali nõustaja ja juhendaja ning alates 2004. aastast on ta Harjumaa lastekooride projekti "Rõõm laulust" projektijuht. 2015-2020 oli Heli Sepp ühistegevuse projekti "Vahvad laulumehed" kooride koordinaator ning alates 2021. aastast on ta kooli segakooride projekti "Igal linnul oma laul" projektijuht. 

Tunnustusauhinna Suur HOLMER nominentideks olid lisaks Pussakile Enno Fels ja Rein Heina, Harjumaa teenetemärgi said lisaks Heli Sepale veel Eero Kinnunen, Juri Muru, Arkadi Popov, Marko Rüü, Ossi Savolainen ja Ester Tuiksoo.

Harjumaa väljapaistvaid inimesti austatakse ja tunnustatakse Harjumaa teenetemärgiga juba 1996. aastast. Tunnustusauhinnad antakse üle 30. detsembril 2022 Harjumaa ballil Estonia teatrimajas

HOLMER on Harjumaa skulptor Aivar Simsoni pronksskulptuur, tunnustusauhinna nime esimene pool tuleb Harjumaa omavalitsuste liidu lühendist HOL ja järgmised tähed sümboliseerivad teksti „Me Ehitame Riiki".

HOLMERite väljaandmise eesmärk on omavalitsustes ja omavalitsustega koostööd tegevate isikute märkamine.

Üks suur HOLMER antakse omavalitsuse volikogu esimehele, linnapeale või vallavanemale.
Kaks väikest HOLMERit antakse omavalitsuse volikogu liikmele, linna- ja vallavalitsuse töötajatele teenete eest omavalitsuses või koostöö arendamisel.