Kose valla aasta isa 2022 on Rein Nael

Fotogalerii isadepäevale pühendatud kontserdist ja aasta isa tiitli üleandmisest

Kose valla aasta isa 2022 on kaitseliitlane, ettevõtja, vanatehnika entusiast ja kolme poja isa Rein Nael.

Palveres elav Rein Nael on üles kasvatanud kolm poega – Heiki, Ahti ja Mareki – kellel kõigil on tänaseks vanust juba enam kui nelikümmend eluaastat. Kose valla 2022. aasta isal on kokku seitse lapselast, tiitlile esitanud kirjeldavad teda kui rahulikku ja kannatlikku vanaisa. „Lapsi koolitöödes aidates või probleeme lahendades on just need tema parimad omadused," seisab esildises. Koos lastelastega on ta osalenud ka kooli näidendis ja aidanud kooli ürituste korraldamisele kaasa.

Rein Nael on Kaitseliidu keskkogu liige, Harju maleva juhatuse liige, Harju maleva tehnika pealik, Kaitseliidu vanaautode klubi juhatuse liige ning Viskla külaarendamise seltsi liige. Nael on aktiivne Unicmoto klubi liige, tema vanade masinate kogus on 150 erinevat sõidukit: leidub nii sõiduautosid, busse, veoautosid, traktoreid kui rattaid. Nii mõndagi neist autodest on näha Eestis valminud filmides (muuhulgas „Rahu tänav", „Georg", „Seltsimees laps"). Rein Naelale kuulub ettevõte OÜ Ravila Auto, mis tegutseb aastast 1993 autode remondi ja varuosade müügiga, pakkudes ka transportteenust.

Rein Nael võtab aktiivse kogukonna liikmena kogukonna tegemistest osa. „Erinevatel Kose valla pereüritustel on tihti Kaitseliidu autod rivis ja Rein väsimatult lapsi autodele tõstmas ja neid sealt alla aitamas. Puhkpilli orkestrit või lapsi sõidutamas," kirjutavad Rein Naela tiitlile esitanud. 

Vallavanem Demis Voss ja vallavolikogu esimees Merle Pussak andsid aasta isa tiitli Rein Naelale pidulikult üle 11. novembril Kose kultuurikeskuses peetud isadepäeva tänukontserdil.

„Kose valla aasta ema" ja "Kose valla aasta Isa" tunnustuse andmise otsustab vallavolikogu kultuurikomisjoni ettepanekul.   Aunimetus antakse emale või isale, kelle peres kasvab või on üles kasvatatud vähemalt kaks tublit last, kes on oma töös pädevad ja tunnustatud, kes osalevad aktiivselt ühiskondlikus tegevuses ja kes on perekonna väärtustamise heaks eeskujuks ka väljaspool perekonda.