Hajaasustuse programm 2020

Hajaasustuse programmi taotlusvoor on avatud 17. veebruarist kuni 17. aprillini 2020. Taotlus koos kohustuslike lisadokumentidega tuleb esitada paberil või digitaalselt allkirjastatuna vallavalitsusse hiljemalt 17. aprilliks 2020. Loe täpsemalt uudistest....

04.02.2020 Hajaasustuse programm 2020

Hajaasustuse programmi taotlusvoor on avatud 17. veebruarist kuni 17. aprillini 2020. Taotlus koos kohustuslike lisadokumentidega tuleb esitada paberil või digitaalselt allkirjastatuna vallavalitsusse hiljemalt 17. aprilliks 2020. Hajaasustuse pro...  Loe edasi »

04.12.2018 REGISTREERI END KOSE VALLA ELANIKUKS!
25.05.2018 Kose alevikus saab ühisveevärgi ja kanalisatsiooniga liitumiseks küsida toetust

Üldinfo

Kose vald paikneb 40 km pikkuses osas Tallinna-Tartu maantee ümbruses.  Vallas on 5 alevikku ja 58 küla. Valla administratiivne keskus, Kose alevik, asub Tallinnast ca 40 km kaugusel. Kose valla naabriteks on põhjas Saku, KiiliRae ja Raasiku vald, idas Järva vald ja Anija vald, lõunas Paide linn ja Türi vald, läänes Rapla vald ja Kohila vald.

Vaata kõiki üritusi

KSH ja DP teated

Sepapõllu kinnistu detailplaneeringu vastuvõtmine, avalik väljapanek ja avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu

Kose Vallavalitsus võttis 5. veebruaril 2019 korraldusega nr 46 vastu ja suunas avalikule väljapanekule Saula külas asuva Sepapõllu kinnistu detailplaneeringu. Planeeritav ala asub Saula külas ning hõlmab Sepapõllu katastriüksust (katastritunnus 33801:001:0413) pindalaga 4 ha. Detailplaneeringu eesmärgiks on Sepapõllu kinnistu maa sihtotstarbe osaline muutmine ning äri-ja tootmishoonete ehitusõiguse seadmine. Planeeritaval alal paikneb arheoloogiamälestis kultusekivi (mälestise registri nr 18051). PlanS § 125 lg 2 alusel on detailplaneeringu koostamine nõutav üldplaneeringuga määratud detailplaneeringu koostamise kohutusega alal või juhul. Kose valla üldplaneeringu seletuskirja ptk 2.3.3. „Uue hoonestuse rajamine hajaasustusega alal" kohaselt on hajaasustusega alal ilma detailplaneeringut koostamata lubatud ehitada üksikelamuid koos juurdekuuluvate abihoonetega. Seega ülejäänud ehitusloakohustuslike hoonete püstitamisel, on kohustus koostada detailplaneering. Detailplaneering ei ole vastuolus kehtiva Kose valla üldplaneeringuga. Detailplaneeringu kohaselt jagatakse olemasolev katastriüksus kaheks – POS 1 pindalaga 11910 m2 ja POS 2 pindalaga 28080 m2. POS 1 krundile määratakse ehitusõigus. POS 1 krundile on lubatud püstitada viis hoonet kõrgusega 12 m (ehitisealune pindala kokku 2400 m2) ning krundile on määratud järgnevad võimalikud sihtotstarbed: kaubandus- , toitlustus- ja teenindushoone maa, väikeettevõtluse hoone ja –tootmise hoone maa, majutushoone maa, kontor – ja büroohoone maa, laohoone maa või võimaliku kahjuliku välismõjuta (häiringuteta) tootmishoone maa. Kokku on kavandatud 76 parkimiskohta. POS 2 krundi sihtotstarbeks jääb maatulundusmaa. Detailplaneering on koostatud koostöös Maanteeametiga, Muinsuskaitseameti ja Päästeameti Põhja päästekeskusega. Detailplaneeringu koostamisse on kaasatud planeeritava ala omanik ja planeeritava alaga piirnevate kinnistute omanikud ning koostööd on tehtud Elektrilevi OÜ-ga ja Eesti Lairiba Arenduse Sihtasutusega. Detailplaneeringu elluviimisega muutub ala kasutusaktiivsus, ehitatakse hooned ning rajatised ning ala heakorrastatakse.

Detailplaneeringu avalik väljapanek toimub 25. veebruar - 10. märts 2019 Kose Vallavalitsuse majandusosakonnas (Hariduse tn 1, Kose alevik, II korrus) ja valla veebilehel. Avaliku väljapaneku jooksul on igal isikul õigus avaldada detailplaneeringu kohta arvamust. Arvamuse saab esitada kirjalikult Kose Vallavalitsuse aadressil Hariduse tn 1, Kose alevik, 75101 Kose või e-posti aadressil vald@kose.ee kuni 10. märts 2019.

Detailplaneeringu avaliku väljapaneku tulemuste avalik arutelu toimub 19. märts 2019 algusega kell 17.00 Kose Vallavalitsuse nõupidamiste saalis (Hariduse tn 1, Kose alevik, II korrus).

Täiendav info: Enelin Alter, enelin@kose.ee, 6339325.

Seletuskiri ja joonised
Kooskõlastused ja arvamused
Korraldused

Valla statistika