Naiskoor Meelika

Naiskoor Meelika on asutatud 1978. aastal Kose-Uuemõisas dirigent Viive Kübara poolt. Alates 2012. aastast on koori dirigendiks Teele Utt.

Proovide ajad: kolmapäeviti 18.30-20.45 Kose Gümnaasiumi saalis

 

Kontakt: Eha Sepp, tel. 51 68 208 , ehasepp1@gmail.com 

FB: https://www.facebook.com/MeelikaNaiskoor/

Koor on alates algusaastatest osalenud kõikidel üldlaulupidudel, üleriigilistel ja maakondlikel naiskooride laulupäevadel ning andnud kontserte nii Eestis kui piiri taga. 37. tegutsemisaasta jooksul on erinevatel konkursidel saavutatud mitmeid auhinnalisi kohti ning esinetud koos paljude toredate sõpruskooridega, kellest mitmega kestab koostöö tänaseni. Lisaks osaleb Naiskoor Meelika aktiivselt Kose valla kultuurielus. Oluliseimaks endapoolseks algatuseks peame detsembrikuus toimuvat traditsioonilist heategevuskontserti, mille raames toetame igal aastal abivajajaid erinevatest valdkondadest.

 

Kooris laulavad erinevas eas elurõõmsad naised, keda ühendab suur tahtmine laulda ning hea tulemuse nimel ka pingutada. Käesoleval hooajal ootab taaskord ees kontsertsreis ning palju muud põnevat - oled oodatud ühinema!

 

Kes käivad: erinevas eas elurõõmsad naishinged, keda ühendab tahtmine laulda ja hea tulemuse nimel ka pingutada.

 

Mida teevad: laulavad naiskooride laule nii klassikast kui kergemuusikast, annavad kontserte üksi ja sõpruskooridega, osalevad koorikonkurssidel, laulupäevadel- ja pidudel.

 

Ettevõtmised:

80-ndad aastad olid koori jaoks väga tulemusrikkad. Pea 45-liikmeline koor saavutas hea laulutaseme ja noppis esikohti EPT-de ülevaatustel. Palju oli esinemisi ja reise – lauldud on kõikjal Eestis, Lätis, Leedus, Soomes, Norras ja Taga-Karpaatias.

Eesti kooridele keerulised 90-ndad vähendasid koori ridu, vaatamata sellele osaleti 1996. ja 2002.aastal Pärnu rahvusvahelisel koorifestivalil, käidi Norras ja Soomes sõpruskooridel külas ja anti ühiseid kontserte oma valla kooridega.

2005.aasta kujunes koorile pöördeliseks. Kooriga liitus uusi lauljaid ja abidirigendiks tuli Kristiine Mõttus, kes sooritas Meelikaga EMTA riigieksami. Samal aastal osaleti edukalt Eesti Naislauluseltsi korraldatud võistulaulmisel.

2006.aastal osaleti ühises projektis Türnpu meeskoori ja Turba naiskoor Nelliga. Türnpu meeskoori juubeliaastal omandati üheskoos Schuberti missa ja seda on korduvalt koos ette kantud.

Koor on võtnud osa kõigist üldlaulupidudest ja naiskooride laulupäevadest, valla üritustest.

Kõige värvikam ülesastumine oli 2011.aasta Punklaulupeol

 

 

Saavutused:

1980    EPT-süsteemi III taidlusülevaatusel I koht.

1985    Võistulaulmine Tallinnas, kus meie koorile omistati I kategooria.

1987    Vabariiklikul võistulaulmisel B-grupis II koht ja parima maanaiskoori nimetus

1996    Rahvusvaheline Pärnu koorifestival

2002    Rahvusvaheline Pärnu koorifestival

2005    Eesti Naislauluseltsi võistulaulmisel C-grupis 1. koht

2007    Osalemine Eesti-Soome ühislaulupeol Sulasol ja sellele eelnenud konkursil

2013    Eesti Naislauluseltsi võistulaulmisel C-grupis 5. koht