Kose pasunakoor

Juhendajad: kollektiivi dirigent Kaili Pern tel. 58459505, abidirigent-manager Olev Roosa tel. 53307099, email: olev.kp@gmail.com
Proovide aeg: neljapäeviti 18.00-20.00 Kose Kultuurikeskuses 
Noorte Puhkpilliorkestri koondproov reedeti 16.00 – 17.30  Kose Kultuurikeskuse ansambliklassis.                                
Orkestrile järelkasvu koolitamine on puhkpilli huviringis ja tegutseme reedeti 13.00 – 15.00 ja lisa aeg teisipäeval 14.00 – 15.00.

Orkestri ajakava pidaja on Andres Valdi ning kontsertmeistri ametis Jaak Kruus. Orkestri vanem ja huvitavate ideede leidja Margus Suumann.

Pasunakoor asutati 1881 a. Kose ümbruskonna kooliõpetajate algatusel. Raha pillide ostmiseks saadi pidude sissetulekutest ja annetustest puhkpillihuvilistelt.
Pillide tellijaks Saksamaalt ja mänguõpetuse esimeseks nõuandjaks oli eesti puhkpillimuusika isaks loetud David Otto Wirkhaus. Esimeseks juhiks valiti kooridirigent ja kooliõpetaja Siim Oja Uuemõisast. Harjutustel käidi  Äksi koolimajas kui ka Neitsimäe talus.

Traditsiooniliselt on Kose piirkonnas järjepidevalt puhkpille puhutud.
Praeguseks on orkestri koosseis tublisti noorenenud ja seega moodustatud MTÜ Kose Pasunakoori juurde ka noorte puhkpillikoosseis ja puhkpilli huviring päris algajatele pillihuvilistele.
Meie pillid on kõlanud Tallinna lauluväljakul pea kõigil suurematel laulupidudel ja loomulikult Harjumaa puhkpillipidudel. Kõige vastutusrikkamad esinemised on aga alati olnud kodupublikule.