« Tagasi

Kose vald soovib kohaliku elektritaristu kriitilist ülevaatamist

Foto: kuvatõmmis elektrilevi rikete kaardist

19. jaanuaril 2023

Kose vallavalitsuse hinnangul tuleb Elektrilevil kiiresti ja kriitiliselt üle vaadata Kose valda elektriga varustav taristu, sest selle aasta jaanuaris on kahel korral elektrikatkestuse tõttu tulnud sulgeda Kose-Uuemõisa lasteaed-kool ning ühel korral Habaja lasteaed.

Kose vallavanem Demis Vossi sõnul segab lasteaia või kooli sulgemine lühikese etteteatamisajaga otseselt inimeste elu. „Täna kadus Kose-Uuemõisas ja Habajal elekter vahetult enne tööpäeva algust, kuid näiteks 4. jaanuaril pidid lapsevanemad Kose-Uuemõisa lasteaiast lapsed peale päeva algust ära tooma," ütles Voss.

Kose-Uuemõisa lasteaed-kooli on sel kuul elektrikatkestus tabanud kahel korral – 4. jaanuaril ja 19. jaanuaril. Kuna 4. jaanuaril kadus elektrivool tööpäeva alguses ning tuli tagasi alles õhtul, tuli lapsevanematel lapsed lasteaiast koju viia. Täna tabas elektrikatkestus Kose-Uuemõisa lasteaed-kooli ja Habaja lasteaeda varahommikul, misjärel asusid asutuste personalid lapsevanemaid olukorrast teavitama.

Vallavanem Demis Vossi on laste- ja haridusasutuste roll pakkuda nii haridust, päevahoidu kui kindlustustunnet lapsevanemale. „Nipsust lastega kojujäämine ei ole iga töö puhul võimalik. Leiame, et Elektrilevi peab olukorda uurima ning tugevdama kohalikku taristut selliselt, et meie lasteaiad ja koolid ei jää natukenegi halvenenud ilmaolude tõttu elektrita," ütles Voss, kelle sõnul võiks Kose elektrikatkestuste puhul konkurentsiamet kaaluda järelevalvemenetluse algatamist. „Tekib küsimus, kas ettevõte on täitnud talle pandud kohustusi, sealhulgas hooldanud piisavalt liine."

Kose vald sulgeb lasteaia tunde kestva elektrikatkestuse puhul, sest lisaks õppetööle on häiritud ka köögi ning tualettruumide toimimine.