Tänavavalgustuse uuendamise tõttu lülitatakse valgustid juuli keskpaigani välja

Kose vallavalitsus alustab täna tänavavalgustuse lülitussüsteemi uuendamistöid, mille tõttu lülitatakse tänavavalgustus järgmiseks kaheks-kolmeks nädalaks välja.

Tehtavate tööde tõttu on valgustuse mittesüttimine normaalne ning sellest ei pea valda teavitama.

Kose valla haldusjuht Rain Puksi sõnul saab Kose valla tänavavalgustusvõrk tehtavate tööde käigus lisaks aegreleedele ka hämaraandurid. „Uus lahendus võimaldab meil tänavavalgustust sisse ja välja lülitada nii päikesetõusu- ja loojangule kui reaalsetele tingimustele tuginedes," ütles Puks, kelle sõnul valis vallavalitsus tööde tegemiseks kõige valgema aja. „Sügis-talviseks pimeduseks on mõistlik valmistuda ajal, mil lisavalguse vajadus on minimaalne."

Kokku paigaldab Kose vallavalitsus juunis-juulis jaotuskilpidesse ligi 10 hämaraandurit, lisaks saab vald eelmisel aastal paigaldatud ligi 40 moodsale LED-valgustile juurde veel kümme moodsat LED-valgustit.

Kose valla tänavavalgustuse uuendamine on aastatepikkune protsess, praeguse seisuga on vallas veel ligikaudu 100 nõukogudeaegset valgustit, mille voolutarve on 250W tunnis. Järk-järgult asendatakse need asukohast sõltuvalt 45W-75W tunnis tarbivate LED-valgustitega.