« Tagasi

Piirkonna alustavad õpetajad hakkavad uuel aastal koos käima

7. jaanuaril toimus esimene Anija, Jõelähtme, Kose ja Tapa valla alustavate õpetajate kohtumine. Tegemist on algatusega, mis toob uued õpetajad kokku kogemusi jagama ning töö käigus tekkinud väljakutsetele lahendusi leidma. Algatust viib ellu MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool IshK Tolaram Foundationi toetusega koostöös Tolaram Grupile kuuluva Horizon Tselluloosi ja Paberi AS'iga, Kehra.

2022. aasta esimesel poolaastal kohtuvad piirkonna alustavad õpetajad kokku kuuel korral kogenud õpetaja ja superviisori Ene Velströmi juhendamisel. Kohtumistel osalevad alustavad õpetajad Kehra Gümnaasiumist, Kose Gümnaasiumist, Loo Keskkoolist, Tapa Gümnaasiumist ja Tapa Keelekümbluskoolist.

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS'i tegevjuht Bashyam Krishnan ütles: "Ettevõte ja Tolaram Group on olnud aktiivselt seotud jätkusuutliku arengu algatustega. Oleme kvaliteetse hariduse poolt ja meil on hea meel toetada alustavate õpetajate programmi."

Kohtumiste eestvedaja on MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool. „Eesti õpetajate järelkasvu tugevus sõltub väga palju just sellest, kuidas läheb meie alustavatel õpetajatel," rääkis MTÜ tegevjuht Triin Noorkõiv. „Oleme väga rõõmsad, et saame koos IshK Tolaram Foundationi toega astuda samme selle jaoks, et alustavad õpetajad võiksid professionaali kaasabil uurida oma tegevust ning leida edasiviivaid lahendusi ja kaasteelisi oma piirkonnas, kodu- ja töökoha lähedal. Soovime, et sarnased kohtumised võiksid saada heaks tavaks ning leida aset üle Eesti."

IshK Tolaram Foundation toetab MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool tegevust, et viia läbi tänavu alustanud õpetajate supervisioonikohtumised ettevõtte kodupiirkonna - Kehra - lähivaldades.

IshK Tolaram Foundation on heategevuslik organisatsioon Tolaram Grupi ökosüsteemis, mis toetab kvaliteetse hariduse, tervishoiu ja oskuste kättesaadavust vähemate võimalustega ühiskonnagruppidele Eestis, Indoneesias, Nigeerias ja Singapuris.

Horizon Tselluloosi ja Paberi AS tegeleb jõupaberi ja pakenditoodete valmistamisega. Jätkusuutlikud paberitooted on täielikult taastuvad, taaskasutatavad, korduvkasutatavad ja kompostitavad ning neid eksporditakse enam kui 70 riiki.

MTÜ Alustavat Õpetajat Toetav Kool on kodanikualgatus, mille kutsusid 2016. aastal ellu viis hiljuti alustanud õpetajat eesmärgiga toetada õpetajate järelkasvu ning alustavate õpetajate sujuvat ja edukat sisseelamist õpetajaametisse.

  

Foto esimeselt kohtumiselt

 

Lisainfo:

Triin Noorkõiv, MTÜ Alustavat õpetajat toetav kool tegevjuht

520 6603 | triin.noorkoiv@gmail.com

Julia Tuts, tegevjuhi assistent, Horizon Tselluloosi ja Paberi AS

5686 7400 | julia.tuts@horizon.ee