Meede 5 - Ettevõtluse arendamine Covid-19 põhjustatud kriisist väljumiseks

Soovime Ida-Harju Koostöökoja piirkonna ettevõtjaid julgustada tulla taotlema jaanuarikuus avanevasse toetusmeetmesse.

Käesoleval aastal 10.-31. jaanuar on Ida-Harju Koostöökojal avatud toetuse taotlemiseks Meede 5 - Ettevõtluse arendamine Covid-19 põhjustatud kriisist väljumiseks. Toetusmeede on suunatud nendele ettevõtjatele, kelle majandustegevust on mõjutanud Covid-19 viiruse levikust põhjustatud kriis ja kellel on seeläbi tulnud teha oma tegevusalas korrektuure, et kohaneda muutunud olukorraga . Suurt mõju on avaldanud nii kriisi ohjamiseks seatud piirangud kui ka muutused inimeste käitumises. Toetuse eemärk on pakkuda võimalust arendada ettevõtetes neid valdkondi, mida viimase kahe aasta pikkune Covid-19 tingitud piirangute aeg on negatiivselt mõjutanud. Toetuse tegevused võivad muuhulgas sisaldada järgnevad ideid: lisavõimaluste, -ruumide loomine hajutamise suurendamiseks, välialade suurem kasuamine, investeeringud digitaristusse, uute toodete, teenuste või tegevusalade arendamine jms. Antud toetusmeetme abil on võimalus oma ettevõttes ellu viia investeeringuid, mis võimaldavad tulevikus sarnastes olukordades paremini toime tulla või ettevõtlusriske hajutada.

Üldjoontes on taotlemise tingimused samad, mis tavapärases ettevõtluse meetmes. Põhjendada tuleb kuidas Covid-19 tingitud kriis on ettevõtte majandustegevust mõjutanud tuues välja ka vastavad majandusnäitajad. Toetust saavad taotleda äriühingud ja MTÜ-d, mis tegelevad ettevõtlusega. Projektitoetust taotleva organisatsiooni esmaregistreerimine peab äriregistris olema 01.01.2019 või varasem.

Tutvu toetustaotluse tingimustega lähemalt siin: https://www.idaharju.ee/leader/i-taotlusvoor-meede-5-ettevotluse-meede-covid-19/

Nõustamisele registreerumiseks palume saata kiri info@idaharju.ee või esmaseks konsultatsiooniks helistada 56945872 või 56945871

Kena talve jätku!

Anneli Põldra