« Tagasi

Jüriöö Märgutuled liiguvad raudruunadega üle kogu Eesti

Juba sel reedel, 23. aprillil on maarahva püha jüripäev. Jüripäeva õhtul kell 21.00 kutsub Ajakeskus Wittenstein süütama koduhoovis märgutuld ja näitama, et Eestimaa küla elab. Sel aastal on suursündmuses kaasa löönud 22 motoklubi, kes viivad Paides süttinud Jüriöö Märgutule mööda Eestimaad laiali.
Tule sihtpunktideks on Tallinn, Narva, Haapsalu, Viljandi, Pärnu, Võru ja Valga.
Mootorratturite suursõitu koordineerib Türi motoklubi MC Alempois. Klubi eestvedaja Martin Kruusa sõnul otsustas motoklubi Jüriöö Märgutuledel kaasa lüüa, sest peetakse tähtsaks ajalugu ja selle meeles pidamist. "Mootorratturid on kokkuhoidev seltskond ja üleskutsega tuldi aktiivselt kaasa," lisas Kruus.
Märgutule saadavad laiali Alempois MC, Carma Motoklubi, Concord MC, Comrades MC, Cartel MC, Dominus RC, Jõgeva MC, Klan MC, Magnum MC, Motoklubi Sõltumatud, Mägilased MC, Müristaja MC, 39 MC, Rakvere Raibe RC, Road Devil, Royal Riders MC, Route 36, Patune Mcc, Pikne MC, Põletajad MC, Wildhogs MC ja WIMA Estonia.

Eelmise sajandi alguseni oli just jüripäev, meie esivanemate tähtsaim püha. Kui algselt tehti jürituld kurja peletamiseks äsja väljalastud karja juurest, siis 1343. aasta jüriööl sai sellest märgutuli suure ülestõusu alguseks.
Jüriöö Märgutulede korraldaja Ajakeskus Wittenstein kutsub inimesi pöörduma tagasi oma juurte juurde ja väärtustama maarahva traditsioone, mis on aidanud Eesti rahval rasked ajad üle elada.
"On kahetsusväärne, et jüripäeva traditsioonid on unustusehõlma vajunud ning soovime neid taaselustada!", sõnab Ajakeskuse Wittenstein esindaja Eliis Õunapuu.

Jüriöö Märgutulede otseülekannet algusega kell 20.00 saab jälgida kodudes Delfi TV vahendusel. Ülekandes arutlevad maarahva tähenduse, jõu ja mõju üle tänases Eestis Jüri Ratas, Tõnis Lukas ja Tarmo Soomere, heidetakse pilk vahvatesse küladesse, tutvustatakse jüripäeva kombeid ja ülekande lõpetab Terminaatori solisti Jaagup Kreemi ja kitarristi Taavi Langi veebikontsert.

Rohkem infot mootorratturite teekonna ja Jüriöö Märgutulede kohta leiab: www.jüriöömärgutuled.ee


Teate edastas:
Eliis Õunapuu
Turundusjuht
Ajakeskus Wittenstein
55543170