« Tagasi

Talverõõme on võimalik nautida hooldatud suusaradadel ja uisuväljakutel

Kaunis talv on meelitanud rahva suusaradadele, kelgumägedele ja uisuväljakutele.

Hooldatud suusarajad ja uisuväljakud on ootamas talverõõme nautima valla mitmetesse eri paikadesse.
Lisaks on Kose vallas ka mitmeid looduslikke veekogusid, mis külma talvega kinni jäätuvad. Looduslikel veekogudel uisutamine on mõistagi igaühe oma vastutus, aga seda on tehtud põlvest-põlve ja tehakse täna ka.

Kose vallas on hooldatud suusarajad ja rajatud uisuväljakud ootamas:

Kose
Aasumäel, lauluväljaku kõrval metsas. Suusaradade pikkus on 3 km ja 2 km. Sisse on aetud klassikarada ja võimalik sõita vabatehnikas.

Hiljuti veeti rajamasinaga suusarada sisse ka Kose-Kose-Uuemõisa kergliiklustee äärde. Sellel rajal aga on kohati ebatasaseid lõike, tükati asfalt väljas ning graniidipuru, sest rada paikneb hooldatud jalgtee lähistel.
Kosel hooldab suusaradasid MTÜ Kose Suusa- ja Tervisespordi Klubi eesotsas Vevo Pikkoja`ga (pildil).

Uisuväljak on rajamisel Kose tenniseväljakule. Täpsem info selle kohta, millal väljak on uisutamiseks valmis, ilmub Kose valla kodulehel ja Facebookis.

Kose-Uuemõisa
Suusarada lookleb pargis, staadionil ja lauluväljakul. Suusaraja pikim ring on 1 km. Võimalik sõita nii klassikarajal kui vabatehnikas. Kose - Uuemõisas hooldab suusaradasid Eero Leedmaa.

Uisuväljakut rajavad Kose-Uuemõisa aktiivsed kogukonnaliikmed Grossi poe kõrvale platsile (kohalike seas tuntud kui peahoone plats).

Oru
Suusarada on rajatud kooli staadioni ümber. Raja pikkus on 480 m, sisse on aetud klassikajälg ning on võimalik sõita ka vabatehnikas. Orus hooldavad suusaradasid Herki Tuttelberg ja Allar Rohtsaar.

Uisuväljak on rajatud Männiaru tenniseväljakule.

Paunküla
Suusarada saab alguse Paunküla Heaolukeskuse juurest. Radade pikkus on 2,5 km ja 5 km.  Sisse on aetud klassikajälg ja võimalik sõita vabatehnikas. Paunkülas hooldab suusaradasid Raimo Oks.

Ardu
Suusarajad looklevad tenniseväljaku ümber pargialal ning Ardu poe vastas põllul. Mõlema raja pikkus on ca 700 m. Sisse on aetud klassikajälg. Ardu suusaradade eest kannab hoolt SA Kõue Varahaldus eesotsas Rein Hordoga.

Uisuväljak on rajatud Ardu korvpalliplatsile.