« Tagasi

Ukselt-uksele projekt Kose vallas (SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond)

 
Poolteist aastat aega ja vaeva, harjutamist ja koolitamist, et minna suvel Ameerikasse raamatuid müüma – ja siis polegi see piirangute tõttu võimalik! Eesti tudengid ei lasknud aga pead norgu ja lõid käed hoopis Lastefondiga. Kui seni on uusi püsiannetajaid värvatud kaubanduskeskustes, siis piirangute tõttu tehakse suvisel perioodil seda hoopis ukselt-uksele.
 
Kuidas annetuste kogujad ustele koputavad?
 
Lastefondiga teeb koostööd 20-30 Eesti tudengit. Kõik tudengid jagatakse vastavalt elukohtadele kolme erinevasse gruppi ning hakatakse töötama erinevates Eesti linnades. Alustatud on juba Harjumaal, Lääne-Virumaal, Võru- ja Valgamaal. Tundengid on koolitatud ning pöörduvad organiseeritult, et olla kindel, et ühele uksele mitu korda ei koputata.
 
Kuidas ära tunda Lastefondi püsiannetuse kogujad?
 
Annetuse kogujad on tudengid ning nad kannavad alati Lastefondi logoga kaelakaarti, millel on nende pilt ja nimi. Nimekiri annetuste kogujatest on ära toodud allpool. Uuest nädalast on peas iga tudengil ilus Lastefondi logoga valge müts.
 
Annetajad koguvad ainult püsiannetusi, sularaha vastu ei võta – nii on võimalik neid petturitest eristada. Püsiannetus on võimalik vormistada kas läbi Lastefondi kodulehekülje või vastavat blanketti kasutades.
 
Suur tänu lahketele Eesti inimestele, kelle annetused aitavad meil tasuda raskelt haigete laste raviarveid. Karl, üks projektis kaasa löövatest tudengitest, jagab muljeid: "See on kõige lahedam suvepraktika, mida tudeng saab proovida, et panna ennast valmis iseseisvaks eluks ja arendada suhtlusoskust. Kõige parem on see, et saab tekitada hea tunde inimestele, kes annetavad ja veel parema tunde neile, kes abi saavad"
 
Tudengite nimekiri:
 
Viktoria Joonasing
 
Lilian Männi
 
Tauri Miilits
 
Margit Must
 
Oliver Reinaas
 
Rebeka Nipernado
 
Mark Matteus Murru
 
Markus Hausenberg
 
Carmen Truu
 
Karl Marten Reinlo
 
Taavi Kaasik
 
Robert Rebel
 
Laura Põldmaa
 
Hanna Heinloo
 
Edith Helena Juursoo
 
Carmen-Ly Truu
 
Ly Luks
 
Iris Anari
 
Iskander Ahmet
 
Rasmus Rasmann
 
Andreas Melts
 
Johannes Olaf Kurss
 
Olev Kork
 
Berit Reinu