Maakondlik konkurss "Eesti kaunis kodu 2019" ja üleriigilised erikonkursid

Harjumaa Omavalitsuste Liit (HOL) kuulutab välja maakondliku konkursi "Eesti kaunis kodu 2019". Maakondlik konkurss on osa üleriigilisest konkursist, mille patroon on Eesti Vabariigi President. Konkursi raames tunnustatakse üksikisikuid, kogukondi ja organisatsioone nii piirkonna kui riigi tasandil.

I Maakondlik konkurss "Eesti kaunis kodu 2019"

Iga omavalitsus saab konkursile esitada kolmes erinevas kategoorias ühe objekti:

1. eramud või korterelamud (tiheasustusega piirkonnas);

2. maakodud (hajaasustusega piirkonnas);

3. ühiskondlikud objektid (asutus, ettevõte, tootmiskompleks, park, väljak vms).

II Üleriigilised erikonkursid

Konkursi "Eesti kaunis kodu 2019" raames toimuvad ka üleriigilised erikonkursid

1. energiasäästlik kaunis kodu, kolmes grupis: elamud, kortermajad või ühiskondlikud hooned;

2. parim tööstusmaastik;

3. parim tervisespordirajatis.

Maakondliku konkursi kategooriate võitjaid autasustatakse augustis toimuval Vabariigi Presidendi vastuvõtul ning maakonna parimaid tunnustatakse sügisel toimuval HOLi tänuüritusel.

Erikonkursside võitjaid autasustab Vabariigi President ning auhinnad on ka erikonkursside koostööpartnerite poolt.

Kose Vallavalitsus ootab kõigi ideid ja ettepanekuid, keda maakondlikule konkursile esitada. Kui tead mõnda tunnustust väärivat kodu, saada oma ettepanek e-postile vald@kose.ee hiljemalt 10. maiks! Konkursile esitatud objektide kohta palume lisada täpne postiaadress, omaniku/valdaja ees- ja perekonnanimi, telefon või e-posti aadress. Kose Vallavalitsus peab teavitama objektide omanikke konkursile esitamisest.