« Tagasi

Soovin, et sa mind kuulad - mul on HÄÄL / Выслушай меня - у меня есть ГОЛОС

Algas üle-eestiline kampaania "Soovin, et sa mind kuulad - mul on HÄÄL", mis julgustab lapsi oma arvamust väljendama ning rääkima oma mõtetest ja muredest lapsevanematele, lähedastele, sõpradele. Ühtlasi julgustab kampaania täiskasvanuid rohkem märkama lapsi ning neile tähelepanu pöörama.

"Kõik algab jagamisest ja rääkimisest. Selleks, et oma mõtteid jagada või probleemi lahendada, on vaja see endast välja saada, rääkida," ütles sotsiaalkindlustusameti lastekaitse osakonna juht Eve Liblik ning lisas, et meil kõigil on hääl, oma arvamus, aga vahel seda lihtsalt ei kuulata ega märgata.

"Kampaaniaga kutsume lapsi ja noori jagama oma mõtteid ning rääkima nii muredest kui ka rõõmudest. Teeme ennast kuuldavaks, nii saame leida parima lahenduse," rääkis Liblik kampaania ideest. "Samuti soovime kampaaniaga meelde tuletada lastevanematele ja kõigile lapsi ümbritsevatele täiskasvanutele, et nad võtaksid igapäevaselt laste jaoks aega ja kuulaksid neid. Oluline on olla lastega ja laste jaoks siin ja praegu, sest meie laste lapsepõlv on täna," sõnas Liblik.

Kui mure jääb jagamata või ei ole leidnud lahendust on lasteabitelefon 116 111 ja kodulehekülg www.lasteabi.ee see koht, kust saada nõuandeid ja ideid, kuidas probleemi lahendada. Eesti, vene ja inglise keeles telefoni teel ja ka kirjalikult (e-post, chat, skype) nõustamist pakkuv lasteabitelefon töötab ööpäevaringselt ning on helistajatele tasuta. Soovi korral võib pöördumine jääda anonüümseks.

Sotsiaalkindlustusameti ja Lasteabitelefoni poolt tellitud kampaania koosneb interneti- ja välireklaamist, tele- ja raadioklippidest ning see kestab neli nädalat. Kampaania ideelahenduse on teinud strateegiaagentuur La Ecwador.

Vaata lisainfot www.lasteabi.ee ja www.facebook.com/lasteabi.

 

Всеэстонская кампания «Выслушай меня - у меня есть ГОЛОС» призывает детей высказывать свое мнение, а взрослых - прислушиваться к нему.

Сегодня началась всеэстонская кампания «Выслушай меня - у меня есть ГОЛОС», которая призывает детей высказывать свое мнение, выражать свои мысли и говорить о своих переживаниях родителям, близким и друзьям. Также кампания призывает взрослых прислушиваться к детям и уделять им больше внимания.

«Всё начинается с выражения своих мыслей. Для того, что найти решение проблемы, необходимо о ней говорить», - сказала руководитель отдела детской защиты Департамента социального страхования Эве Либлик, и добавила: «у каждого из нас есть голос, своё мнение, но порой его не слышат или не замечают.»

«Кампанией призываем детей и молодых людей выражать свои мысли и говорить о своих переживаниях и радостях. Сделаем так, чтобы нас услышали, так сможем найти верное решение», высказалась Либлик по поводу идеи кампании. «Также хотим напомнить родителям и всем взрослым, чтобы они ежедневно находили время для детей и прислушивались к ним, были рядом с детьми здесь и сейчас. Детство наших детей - сегодня!»

Если переживания остаются неразделенными, а проблема неразрешенной, то телефон помощи детям 116 111 и страница в интернете www.lasteabi.ee - место, где можно найти идеи и получить советы для разрешения проблемы. Обратиться за консультацией можно круглосуточно и бесплатно на эстонском, русском и английском языках, как по телефону, так и письменно (электронная почта, чат, skype). При желании гарантируется анонимность.

Кампания проводится по заказу Департамента социального страхования и Телефона помощи детям и состоит из интернет- и наружной рекламы, а также рекламы по телевидению и радио. Кампания продлится четыре недели.

Дополнительная информация: www.lasteabi.ee и https://www.facebook.com/lasteabi/