Kevadlaada „Kose kutsub külla“ parkimis- ja loteriipiletite müügitulu läheb sõjapõgenike aitamiseks

Homme peetava Kose valla kevadlaada „Kose kutsub külla" korraldajad annetavad parkimise korraldamisest ja loteriipiletite müügist laekuva tulu Ukraina sõjapõgenike aitamiseks.

Kose vallavanem Demis Vossi sõnul läheb parkimise- ja loteriipiletite müügist laekuv tulu Kosel resideeruvate Ukrainast saabunud sõjapõgenike toetamiseks. „Kose vald on üks neid omavalitsusi, kes on ajutiseks koduks sõja eest pagenud inimestele," ütles Voss. Kose kahes põgenikele mõeldud keskuses elab ligi 140 Ukrainast saabunud sõjapõgenikku. „Leidsime, et osa meie rõõmupeo tulust peab minema nende aitamisele."

Kevadlaadale on registreerinud ligi 120 kauplejat, kes pakuvad nii toidu-, käsitöö-, tööstus- ja kevadkaupu kui vanavara.

Kevadlaada peaesineja on ansambel Justament, lisaks esinevad Kose Pasunakoor, Ravila laulustuudio, Kose noortekeskuse karmoškaring, Kose lasteaed „Päevalill", Kose huvikooli muusikaosakonna viiuliansambel, Kose-Uuemõisa balletiring ning idamaine tantsutrupp „Lu-lu".

Kell 10 saavad huvilised jälgida tänavakorvpalli võistlust, traditsiooniliselt on oma valdkonda ja tegevust tutvustamas ka jõuametid.

„Kose kutsub külla" kevadlaata oli võimalik viimati külastada 2019. aastal, eelmisel ja üle-eelmisel aastal jäi kevadlaat ära COVID-19 pandeemia tõttu.

Ürituse ajalugu ulatub aastasse 1996, mil Kose Lions Klubi pani kevadlaadale alguse. 2013. aastast tunneme valla esindussündmuseks saanud laata nime all „Kose kutsub külla". Varasemalt on üritust igal aastal hinnanguliselt külastanud nii 4000-5000 inimest.

LISAINFO: Kose kevadlaat - Kose Vallavalitsus (kosevald.ee)