25.10.16

Kose valla Aasta Isa 2015 on Andres Õis.
Andrese peres kasvab kolm last, vanim on 22-aastane, noorim 10- aastane. Andres on isana oma lastele suureks eeskujuks: hoolitsev, rõõmasameelne, muusikalembene. Andres Õis mängib suupilli, laulab Kose kammerkooris ja ansamblis Laudes. Mängib bändis trumme. Kõik tema lapsed on Kose Muusikakoolis mõnda instrumenti õppinud ning Kose koorides laulnud. Nagu isa ees, nii ikka lapsed järgi! Peale muusika armastab ta veel ka filmimist, eelkõige dokumentaal- ja portreefilmide tegemist. Üks tema viimastest portreefilmidest ilmus 2015. aasta kevadel diakon Rein Keskpaigast. Lisaks õpib EELK Usuteaduse Instituudi magistriõppes religiooni ja kristlikku kultuurilugu ning töötab AS-is Maru arendusprojektide juhina. 
Andres Õis on aktiivne kogukondlikku ellu panustaja. Ta teeb suure südame, missiooni ja entusiasmiga vabatahtlikku tööd EELK Kose Püha Nikolause koguduse esimehe ametis, kus viimaste aastate olulisemad kordaminekud on Kihelkonnapäevade korraldamine ja läbiviimine, kiriku välisvalgustuse projekti teostamine, mitmete talgute ja heakorratööde organiseerimine. Tal on tõepoolest soov Kose elu edendada ning on asutanud ka näiteks sihtasutuse Kihelkonna Laagrikeskus, mille kaudu on võimalik pakkuda erinevaid tegevusi Kose lastele ja noortele. Viimasel viiel aastal on ta korraldanud kohalike poolt armastatud Kose Kihelkonnapäevi. Ühtlasi on ta olnud ka Mare Palgi kõrval Muuseum-Arhiiv-Raamatukogu rahastuse ja teostuse organiseerijana.

Kose valla Aasta Ema 2015 Ülle Kaljurand peres on 6 last: 1. Raido 30-aastane, 2. Taisto 29-aastane, 3. Kaidi 28-aastane, 4. Kaspar 21-aastane, 5. Sander-Hannes 14-aastane ja 6. Elis-Anett 12-aastane (vanused seisuga 20.aprill 2015)

Ülle Kaljurand töötab Oru Lasteaias „Mesimumm"  alates 2006-st aastast, hetkel õpetajaabina. On töötanud koristajana ja perenaisena. Ülle on väga abivalmis ja heasüdamlik kolleeg, imetlusväärne ema ja vanaema. Hetkel saab vanaemalikku armastust jagada kahele lapselapsele, kuid peagi on oodata lisa. Lisaks lastele ja lapselastele armastab ta tegeleda taimekasvatuse ja iluaiandusega. 

Koos hoolitseva abikaasaga on ülesehitatud ja kujundatud kodu oma suure pere vajadustest lähtuvalt. Üllet iseloomustab harukordne töökus, täpsus ja oskus oma aega planeerida, tänu millele suudab ta täita ema, vanaema, abikaasa ja kolleegi rolli. 

Tantsuhuvilisena leiab Ülle pere ja töö kõrvalt aega käia Oru Külakeskuses tantsimas Oru Memmede tantsurühmas. Osaleb heategevuslikel üritustel aidates neid organiseerida ja ka huvilistele enda kasvatatud taimi, istikuid pakkuda. Nii kasvabki iga lasteaia personali koduaias Ülle hoole alt kasvualguse saanud taimeke, lilleke. Samas oskab ta valmistada suurepäraseid maitseelamusi, küpsetada, kokata.

 

Ülle on lõpetanud Räpina Aianduskooli, tema hoolitseva pilgu all kasvavad lasteaias toalilled ja ka õueala iluaed on tema poolt planeeritud ja projekt joonestatud. Ta on alati nõus oma kogemusi nõuandvalt jagama. Aasta Ema 2015 valis välja Kose valla haridus- ja kultuurikomisjon, kelle pädevusse jääb ka edaspidi valiku tegemine.

Kose valla Aasta Isa 2014  Marko Kurvits on vahva 6-lapselise pere isa. Vanim lastest on 21-aastane, noorim umbes aastane. Kolm nende pere last on Ardu Kooli juba lõpetanud, kaks on praegu meie kooli õpilased. Kõik neli tütart on väga musikaalsed, võitnud Kõue Noore Laulja tiitleid jm erinevaid konkursse, esinenud nii kooride liikmetena kui ka solistidena kõikidel kooli aktustel-pidudel. Pere on väga kokkuhoidev, koos tullakse alati avalikele üritustele (ikka mitu põlvkonda koos). Ei ole kunagi kuulnud virisemist väheste rahaliste võimaluste üle, alati on lastele võimaldatud klassivälist tegevust. Maale koliti Tallinnast 2002. aasta, elavatakse Puusepa külas. Kogu perega võetakse osa ka kohalikest külaüritustest. Isa laulab Kuivajõe meeskooris, teda on nähtud ka solistina. Aastaid on Marko Kurvits olnud Ardu Kooli hoolekogu liige. Väga sõbralik, abivalmis ja tore inimene. Ardu Kooli õpetajad on uhked, et selline tunnustus meie lapsevanemale tuli. Aasta isa kuulutati välja Kose Lyons klubi poolt korraldatud isadepäeva üritusel Kose Kultuurikeskuses. Aasta Isa 2014 valis välja Kose Lions Klubi.

 

Toimetaja: MAREK ASTRIK