TAKKK keskkonnakunsti sümpoosioni väljapanekut saab külastada augusti lõpuni

Vaata fotogaleriid sümpoosioni avamisest

29. juulil avati Tammiku kunstikeskuses kolmas rahvusvahelise keskkonnakunstisümpoosiun „Katkestus. Maastike teke ja kadu", kus tutvustati nelja kunstiku loomingut.

Kunstnikest Liisa Hirsch ja Elo Liiv on pärit Eestist, Roger Rigorth Saksamaalt ja Serkan Demir Türgist.

Sümpoosioni korraldaja Alide Zvorovski sõnul on tänavune sümpoosion eriti kõrgetasemeline, sest enamik osalejaid on rahvusvaheliselt tuntust kogunud kogenud kunstnikud. „Sümpoosionil osalev skulptor ja pedagoog Elo Liiv on osalenud näitustel enam kui 30 aastat. Paljude jaoks on ta tuttav Jaan Poska mälestusmärgi järgi Kadriorus. Eelmisel aastal pärjati Elo Liiv Kristjan Raua preemia aktiivse loomingulise tegevuse ja valguskunsti arendamise eest. Liisa Hirsch on rahvusvaheliselt tuntud nüüdismuusika helilooja, kes on pälvinud Euroopa noore helilooja auhinna. Roger Rigorth on esinenud arvukates rahvusvahelises projektides Saksamaal, Prantsusmaal, Itaalias, Taiwanis, Koreas ja USA-s ning Serkan Demir on Türgi skulptor ja Bolu Abant İzzet Baysali ülikooli kaunite kunstide teaduskonna õppejõud," ütles Zvorovski.

Sümpoosionil lõid kunstnikud oma lemmikmaterjale kasutades kohast inspireeritud tööd - Tammiku mõisas püstitasid kohaspetsiifilised teosed Elo Liiv ning Liisa Hirsch. Näiteks lõi Hirsch mõisavaremetele helilised aknad, millesse on „sisse kootud" mõisas salvestatud helid ja nende töötlused.

Kohilas eksponeerisid oma töid Serkam Demir ja Roger Rigorth. Serkan Demiri töö on inspireeritud Kohila vana paberivabriku minevikust. Skulptor Roger Rigorth püstitas aga looduskeskkonnast inspireeritud vormi vana paberivabriku raudteesillale, tuues nõnda tükikese loodust endisele tööstusalale.

TAKKK keskkonnakunsti sümpoosion tegeleb inimeste loodud ja seejärel hüljatud maastike taaselustamisega, pakkudes alternatiivseid võimalusi maastike mõtestamiseks. Kunstnike endistest tööstusmaastikest inspireeritud tööd on eksponeeritud 29.07 – 28.08 Tammiku mõisa maadel, Kohila vana paberivabriku lähistel ja selle ees voolava jõe kaldal.

TAKKK keskkonnakunsti sümpoosion toimub tänavu juba kolmandat korda. Varasemalt on sümpoosionil osalenud kunstnikud Ameerika Ühendriikidest, Eestist, Itaaliast, Lätist ja Soomest. Keskkonnakunst on sotsiaalse ja poliitilise suunitlusega kunstivorm, mis tegeleb inimese ja looduse vaheliste suhetega, pöörates tähelepanu looduskeskkonna haavatavusele, üleekspluateerimisele ning inimese loodusest võõrandumise probleemidele.

Rohkem infot sümpoosioni kohta: takkksymposions.ee