Viis Kose valla kultuuritegelast pälvisid kultuurkapitali Harjumaa aastapreemia

15. veebruaril 2023

Kultuurkapitali Harjumaa ekspertgrupp tunnustas aastapreemiaga Kose valla kultuuritegelasi Airi Aalbergi, Anneli Veinbergi, Sandra Nikitinit, Margit Solot ja Heidi Solot.  

Kose gümnaasiumi muusikaõpetajad Airi Aalberg ja Anneli Veinberg pälvisid aastapreemia mudilaskooride festivali "Pisike puu" korraldamise, Sandra Nikitin sanditamistraditsioonide tutvustamise ja levitamise ning Margit Solo ja Heidi Solo juhitud MTÜ Tuhala ajaloo- ja kunstikamber käsitöö propageerimise eest Harjumaal.

2022. aasta Harjumaa kultuuripärli pälvis Kristiina Liivik ja elutööpreemia Mall Siniveer. Samuti pälvisid Harjumaa aastapreemiad Rein Kippar, Kadi Härma, Aive Skuin, Piret Kreek, Talmar Sebastian ning Maardi kulruuri- ja infokeskus.  

Alates 1996. aastast tunnustab Harjumaa ekspertgrupp igal aastal kultuuritegevuse ja spordielu arendamise eest aastapreemiatega maakonnas tegutsevaid tublisid kultuuri- ja spordiinimesi, seltse ja organisatsioone.

Preemia saajad valitakse välja preemiakandidaatide seast, kelle on esitanud eraisikud, seltsid või organisatsioonid. Ka ekspertgrupp teeb algatuse korras omalt ettepanekuid preemiakandidaatide kohta. Preemiasaajate arv ning preemiateks määratava raha suurus lepitakse kokku igal aastal eraldi.