Lasteaiakohta saab augustist taotleda digitaalselt

Kose vald liitus infosüsteemiga ARNO

Alates 8. augustist saab lapsevanem lasteaiakohta taotleda läbi haridusteenuse haldamise infosüsteemi ARNO, mis võimaldab nii oma lastega seotud taotlusi vaadata ja muuta kui lapsevanemale saadetud kohapakkumusi kas kinnitada või tagasi lükata.

Infosüsteemi ARNO koonduvad kõikide valla lasteaedade (Ardu Lasteaed, Oru Lasteaed „Mesimumm", Kose-Uuemõisa Lasteaed-Kool, Kose Lasteaed „PäevaLill") järjekorrad.

Hariduse- ja kultuuriala abivallavanem Kadri Tiisi sõnul muudab ARNO kasutuselevõtt asjaajamise oluliselt ladusamaks nii lapsevanemale kui vallale. „Kose vallas pole seni ühtset süsteemi haridusteenuste haldamiseks olnud ning iga haridusasutus toimetab erinevate avalduste ja taotlustega ise," ütles Tiis, kelle on üheks seniseks murekohaks olnud nii protsessi läbipaistmatus kui sellest tulenev teadmatus. „Kui varasemalt lapsevanem ei teadnud, millises seisus tema esitatud avaldus on, siis ARNO võimaldab kerge vaevaga olukorraga tutvuda." Kuna kõige suuremat huvi tunnevad just oma last lasteaeda registreerivad lapsevanemad, võetaksegi Kose vallas esimesena kasutusele ARNO süsteemi lasteaedade moodul. „Sinna koondame esimese asjana lasteaia järjekorra," ütles Tiis.

ARNO kasutamise aluseks oleva määruse Kose valla haridusteenuste haldamise infosüsteemi ARNO põhimäärus" kinnitas Kose vallavolikogu oma 20. aprillil peetud istungil, 1. juulist algas vajalike andmete (Eesti Hariduse Infosüsteemist laste andmete ja lasteaia järjekorra andmete) ülekandmine ARNO keskkonda.

ARNO on mõeldud nii koolidele ja lasteaedadele haridusteenuste haldamise töökeskkonnaks, huvikoolidele huvitegevuste haldamise ja arveldamise töökeskkonnaks kui lapsevanematele haridusteenuste iseteeninduskeskkonnaks.

Registrile on juurdepääs igal inimesel aadressilt https://piksel.ee/arno/kose/, keskkonda saab sisse logida nii ID-kaardi, Mobiil-ID kui Smart-ID abil.