Kose valla aasta õpetaja on Heli Viiul

Kose valla aasta 2022 õpetaja tiitli pälvis Oru põhikooli loodusõpetuse, geograafia ja bioloogiaõpetaja Heli Viiul.

Heli Viiul on Oru põhikoolis õpetajana töötanud 11 aastat. Oru põhikooli kolleegide sõnul on Heli Viiuli puhul tegemist tõelise loodusesõbra ja Oru koolis ka "Rohelise kooli programm Eestis" eestvedajaga, kes viib õpilasi igal aastal eri kohtadesse loodusega tutvuma. Oru põhikooli kolleegide sõnul on just tänu õpetaja Viiulile kool igal aastal teeninud Rohelise kooli lipu, samuti võtab kool tänu õpetaja Viiulile igal aastal osa maailma koristuspäevast, suunates õpilaste tähelepanu looduse ja keskkonna hoidmisele.

Õpetaja Heli Viiul juhendanud õpilasi edukalt erinevatel olümpiaadidel: eelmisel õppeaastal saavutasid tema juhendatud õpilased bioloogiaolümpiaadil Harjumaa voorus 2. koha, liikudes edasi vabariiklikku vooru.

Kose vallavolikogu ja hariduskomisjoni esimees Merle Pussaku sõnul esitati Kose aasta õpetaja tiitlile kokku 10 kandidaati. „Kõik kümme kandidaati olid väga tugevad ning valiku tegemine ei olnud kerge," ütles Pussak, kelle sõnul väärivad kõik õpetajad tunnustust. „Ma ei tea ühtegi õpetajat, kes oma tööd südamega ei teeks. Kuid aasta õpetajaid saab olla siiski üks."

Aasta õpetaja tiitel antakse välja kolmandat korda. 2020. aastal pälvis tiitli Kose huvikooli treener, lasteaia liikumisõpetaja ja spordiosakonna õppejuht Sander Prits, eelmisel aastal aga Kose lasteaed „PäevaLill" muusikaõpetaja Marika Raja.

Aasta õpetaja valib volikogu hariduskomisjon. 

Fotogaleriid 6. oktoobril Kose kultuurimajas peetud õpetajate tänuõhtust ja aasta õpetaja tiitli üleandmisest näed siit.