Kose valla 2022. aasta kultuuri- ja sporditähed on selgunud

Tänuõhtul esinenud rahvatantsijad. Foto: Lembit Karind

Fotosid tänuüritusest näeb siit.

22. jaanuaril 2023

Kose kultuurikeskuses 20. jaanuaril peetud tänuüritusel tänati 2022. aasta spordi- ja kultuurivaldkondade tegijaid ning kuulutati välja lõppenud aasta kultuuritegu ja sporditegu.

Kose valla aasta naisnoorsportlase

aunimetuse pälvis 2022. aasta U16 vanuseklassi tüdrukute seitsmevõistluse Eesti meister Johanna Lokotar. Naisnoorsportlase tiitlile olid esitatud veel 2022. aasta juunioride Eesti meister ratsutamise kolmevõistluses Eliise Leedmaa ning Kreekas peetud rahvusvahelise moodsa viievõistluse alaliidu biathloni ning triatloni Euroopa meistrivõistlustelt hõbe- ja pronksmedaliga naasnud Mary Moosus.

Kose valla 2022. aasta meesnoorsportlase

tiitli pälvis Eesti U20 Eesti võrkpalli karikavõistlustel Neemeco spordiklubiga kolmandale kohale tulnud Uku Kesküla, lisaks esitati tiitlile U-17 eliitliiga III liiga parim väravalööja Kris-Marcus Eerits ning SprintRalli Otepää Talv 2022 ja Saaremaa Ralli 2022 oma klassi võitja Mark-Egert Tiits.

Kose valla 2022. aasta naissportlase

aunimetuse pälvis Eesti talvise ja suvise mitmevõistluse meister ning Balti mitmevõistluste suvise hõbe-  ja talvise pronksmedali omanik Laura Lokotar.

Aasta naissportlase nominentideks olid veel Eesti meister saalihokis, parim põhiturniiri väravavaht ja parim kohamängude väravavaht Saskia Ormak, International Fitness and Bodybuilding Federation  Põhjamaade meistrivõistluste 2022  (Wellness kuni 168 cm) võitja ja Eesti kulturismi ja fitnessi meistrivõistluste hõbemedali omanik Maris Lember ning kulturismi ja fitnessiga edukalt alustanud Miina Meinvald.

Kose valla 2022. aasta meessportlase

tiitel läks külgvankrite ringrajasõidu mototiimile Eero Pärm ja Lauri Lipstok, kes möödunud aastal tulid Saksamaa meistrivõistlustel kuuendale kohale.

Kose valla 2022. aasta võistkonna tiitel

kuulub Kose valda 47. Eesti omavalitsuse suvemängudel esindanud ning teise koha pälvinud 3X3 korvpallivõistkonnale koosseisus Tormi Talirand, Mario Veelaid, Riko Roosnurm ja Tom Kaldre.

Aasta treeneriks

valiti fitnesstreener Maris Lember, aasta treeneri nominentideks olid esitatud veel võrkpallitreener Madis Kesküla, kergejõustiku treener Sander Prits, jalgpalli treener Rene Aljas ning jalgpalli treener Eigo Eismann.

2022. aasta kultuuritegu ja sporditegu

on isetehtud jõulupuude konkurss, edestades „Üle küla festivali" ja kolmekuningapäeva ehk kuuskede põletamine Kose-Uuemõisas.

Isetehtud jõulupuude konkurssi on tehtud juba 3.aastat ja juba teist aastat oli see ka üle-vallaline. Ürituse ettevalmistused algavad juba jaanuaris (näiteks praepannide, pudelite või piimapakkide- kogumiskampaania järgmise kuuse jaoks).

Lõppenud aasta sporditeoks valiti „Lost In Woods E-bike Cup" elektriliste jalgrataste võistlus Karla külas. Sarja esimene etapp oli 7 järve maastikukrossi raames Rõõsal- Lisaks esitati sporditeo tiitlile Kose discgolfi nädalamängud, Kose suusarajad, Kose valla mängude sari ning taliujumise populariseerimine Kosel.

Kokku kandideeris aasta sporditeole viis ja kultuuriteole 21 erinevat kandidaati, 4. jaanuarini kestnud digitaalsel rahvahääletusel anti sporditeo valimisel enam kui 170 ja kultuuriteo valimisel üle 100 hääle.

Samuti avaldati tänu Kose valda 47. omavalitsuste suvemängudel esindanud vallakodanikele.