Kose vald sai juurde kolm kuld- ja kaks hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanut

Kose vallavanem Demis Voss ja vallavolikogu esimees Merle Pussak tunnustasid 28. juunil Ravila karjakastellis peetud tänuüritusel kuld- ja hõbemedaliga gümnaasiumi ning kiitusega põhikooli ja huvikooli põhiõppe lõpetajaid.

Kose vallavanem Demis Vossi sõnul pole head õpitulemused olulised mitte ainult hea isikliku stardiplatvormi seisukohalt, vaid ka valla ja riigi vaatenurgast vaadatuna. „Eesti ei saa hoobelda maavarade ega suurusega, mistõttu sõltub meie püsimine tarkusest ja tarkadest lahendustest," ütles Voss lõpetajatele peetud kõnes.

Gümnaasiumi lõpetasid kuldmedaliga Kose Gümnaasiumis õppinud Laura Lokotar, Tallinna reaalkooli abiturient Ants Kärner ning Audentese spordigümnaasiumi abiturient Saskia Ormak. Hõbemedali pälvisid Laura-Liisa Väli Kose gümnaasiumist ning Laura Aljas Rae gümnaasiumist.

Põhikooli lõpetasid kiitusega Oru põhikooli õpilased  Kretlin-Lisee Kivistik, Liisa Lusti ja Henrietta Saggor, Kose gümnaasiumi õpilased Kristel Liiv, Alari Altjõe ja Lisette Lein ning Ardu kooli õpilane Liis Siren. Kose huvikooli põhiõppe lõpetasid kiitusega Christofer Toom, Meribel Voolmaa, Kristel Liiv, Geidy Sepp, Hanna-Reena Kukke, Mariliis Kruve, Laura Lokotar ja Laura-Liisa Väli.

Kuldmedaliga gümnaasiumi lõpetanut premeerib Kose vald 300 ja hõbemedaliga lõpetanut 200 eurose toetussummaga. Põhikooli lõpetajat ja huvikooli põhiõppe kiitusega lõpetajat autasustab Kose vald 100 euroga.

Kuldmedaliga tunnustatakse gümnaasiumilõpetajat, kelle kõigi õppeainete kooliastmehinne on «väga hea» ning hõbemedaliga gümnaasiumilõpetajat, kellel kuni kahes õppeaines on kooliastmehinne vähemalt «hea» ja ülejäänud õppeainetes «väga hea». Kiitusega põhikooli lõputunnistusel tunnustatakse põhikoolilõpetajat, kellel kõigi lõputunnistusele kantavate õppeainete viimane aastahinne ja lõpueksamihinne on «väga hea».

Galerii on leitav siit.